Magyar vállalatok számára:
- Export és piacbővítés elősegítése a konzuli kerülethez tartozó területen (Maros, Kovászna, Hargita, Bákó, Neamț, Botoșani, Suceava megyék)
- Magyar beruházások szakmai támogatása, releváns információk megosztása
- Üzleti partnerek közvetítése és exportlehetőségek felkutatása
- Együttműködések és kapcsolatok kiépítése
- Tájékoztatás lokációra és egy-egy ágazatra vonatkozóan a piaci lehetőségekről, trendekről
- Általános információk nyújtása a romániai piacról
- Vállalat érdek-képviselet
- Tájékoztatás aktuális pályázatokról
- Helyi szakmai kiállítások, vásárok kiajánlása, bemutatása
Külföldi befektetések számára:
- Általános információk nyújtása a magyarországi üzleti környezettel kapcsolatban
- Tájékoztatás az aktuális magyarországi támogatási programokról
- Befektetői érdeklődés becsatornázása a Nemzeti Befektetési Ügynökséghez (HIPA)
Magyarország külgazdasági kapcsolatrendszerében Románia és az országon belüli erdélyi régió kiemelten fontos partner, évek óta a magyar export egyik legjelentősebb felvevőpiaca és a magyar cégek tőkekihelyezéseinek kiemelt területe. A magyar kis- és középvállalatok a helyi piacra elérhető és kiváló lehetőségeket kínáló kitörési pontként tekinthetnek.
A konzuli kerülethez tartozó régiókban elsősorban az agráriumban és az élelmiszeriparban, illetve az ezen ágazatokhoz kapcsolódó feldolgozóiparban látunk üzleti, együttműködési és export-lehetőségeket a magyarországi cégek számára, mely területen a magyar késztermékek megítélése pozitív és keresettnek tekinthető.
A régió erőssége ugyanakkor az erdőgazdálkodás is. Székelyföld meghatározó természeti eleme az erdő, mely a faipari feldolgozás fejlesztésében, releváns projektek megvalósításában rendelkezik jelentős potenciállal.
Székelyföldön a különböző gazdaságfejlesztési programok (CED20C pályázatok, Külpiaci Növekedési Támogatási Program, Pro Economica Alapítvány által támogatott beruházások) és a saját tőkéből megvalósuló beruházások komoly üzleti – beszállítói potenciált jelenthetnek a magyarországi szereplők számára.
Székelyföld városaiban és községeiben az utóbbi időszakban jelentős infrastrukturális (utak és hidak, víz-, csatorna- és földgáz hálózatok, árvízvédelem, stb.) fejlesztések is elindultak, melyek szintén lehetőségeket jelenthetnek a magyarországi üzleti szereplők számára.
A magyar vállalkozások romániai piacra jutását regionális üzleti információkkal, partnerkereséssel segíti a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. illetékességi területhez tartozó két irodája is Marosvásárhely és Székelyudvarhely székhelyekkel.