Ötödik alkalommal szervezte meg Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa, Csíkcsicsó (község) Polgármesteri Hivatala, a Csíkcsicsói Közbirtokosság és az Iskolás Sportklub Csíkszereda a Konzul Kupa síversenyt Hargitafürdőn, a Miklós-pályán. A vasárnapi megmérettetésen 148 versenyző állt rajthoz gyerek és felnőtt kategóriában, a díjakat Tóth László főkonzul, Bónis Attila volt olimpikon, Péter Lukács, Csíkcsicsó polgármestere, Kósa Imre, a Csíkcsicsói Közbirtokosság elnöke és Péter Zsombor az ISK Csíkszereda képviselője adta át.
Az V. Konzul Kupa eredményei:
2012-ben és 2012 előtt született fiúk:
I. hely: Gáll Tamás (21,72 s)
2011-2010 között született fiúk
I. hely: Ferencz Ábel (13,04 s)
II. hely: Fogas Tihamér (13,23 s)
III. hely: András Hunor (14,36 s)
2011-2010 között született lányok
I. hely: Moldován Bianca (14,38 s)
II. hely: Dobric Andrada (15,47 s)
III. hely: Hajdó Orsolya (16,36 s)
2009-2008 között született fiúk
I. hely: Pál Roland (23,91 s)
II. hely: Török Kristóf (25,25 s)
III. hely: Antal Roland (26,17 s)
2009-2008 között született lányok
I. hely: Kelemen Orsolya (23,85 s)
II. hely: Tókos Panna (24,02 s)
III. hely: Majla Dorka (24,96 s)
2007-2006 között született fiúk
I. hely: Hategan David (22,68 s)
II. hely: Mánya Szilas (23,52 s)
III. hely: Miklós Levente (23,74 s)
2007-2006 között született lányok
I. hely: Ferencz Dorottya (24,35 s)
II. hely: Lukács Dorottya (24,48 s)
III. hely: Fehér Dorottya (24,93 s)
2005-2004 között született fiúk
I. hely: Balázs Szabolcs (20,93 s)
II. hely: András Tibor (21,76 s)
III. hely: Ilyés Dániel (22,23 s)
2005-2004 között született lányok
I. hely: Saitoc Bernadett (22,66 s)
II. hely: Balogh Kriszta (23,31 s)
III. hely: Straff Graciella (24,68 s)
2003-2002 között született fiúk
I. hely: Bencze Márton (20,39 s)
II. hely: Keresztes Előd (21,01 s)
III. hely: Mikk Kolbert Edvin (21,92 s)
2003-2002 között született lányok
I. hely: Lőrincz Eszter (20,11 s)
II. hely: Antal Gyöngyvér (21,76 s)
III. hely: Magyar Kinga (23,34 s)
2001-1999 között született fiúk
I. hely: Zöld Róbert (18,91 s)
II. hely: Gábor Gellért (19,65 s)
III. hely: Holló Kálmán (20,03 s)
2001-1999 között született lányok
I. hely: Kéménes Noémi (18,91 s)
II. hely: Benedek Boglárka (19,65 s)
III. hely: Kopacz Bea (20,03 s)
1998-1989 között született férfiak
I. hely: Keresztes Zsolt (18,68 s)
II. hely: Péter Zsombor (20,33 s)
III. hely: Gegő Zsombor (20,90 s)
1998-1989 között született nők
I. hely: Szabó Kinga (22,48 s)
II. hely: Ferencz Barka (23,55 s)
1988-1979 között született férfiak
I. hely: Gál Csaba (20,91 s)
II. hely: Vass Andor (23,02 s)
III. hely: Koncz István (23,81 s)
1988-1979 között született nők
I. hely: Mikk Nelsis (36,67 s)
1978-1969 között született férfiak
I. hely: Török Zoltán (21,69 s)
II. hely: Kádár Balázs (22,09 s)
III. hely: Tókos Csaba (22,73 s)
1978-1969 között született nők
I. hely: Ferencz Kinga (29,92 s)
II. hely: Ballai Fokt Gabriella (33,54 s)
III. hely: Stefan Rozália (- )
1968-ban és 1968 előtt született férfiak
I. hely: Elekes László (21,33 s)
II. hely: Baciu Vasile (23,67 s)
III. hely: Zöld Imre (24,11 s)
1968-ban és 1968 előtt született nők
I. hely: Csizmás Judit (24,89 s)
II. hely: Czikó Mária (25,01 s)
Legidősebb versenyzők:
Borbáth István Ágoston
Czikó Mária